poniedziałek, 14 listopada 2016

Światowy Dzień Chorych na Cukrzycę - glukometr Diagnostic Gold SystemTo, że blog jest typowo kosmetyczno-urodowy, nie oznacza, że nie warto poświęcić chwili na coś co jest ważnym wydarzeniem. Czy wiedziałaś, bądź wiedziałeś, że to właśnie dzisiaj jest Światowy dzień Chorych na Cukrzycę? A zastanawiałaś się jak wiele osób w Twoim otoczeniu zmaga się z tą chorobą? U mnie w rodzinie na cukrzyce chorują trzy osoby, sporo prawda?

Co to jest Światowy Dzień Cukrzycy?

Światowy Dzień Cukrzycy został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation - IDF) oraz Światową Organizacją Zdrowia (World Health Organization - WHO) jako odpowiedź na wyraz obaw związanych z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie.

International Diabetes FederationOd 1991 r. popularność tego dnia wzrosła i obecnie jest on obchodzony przez ponad 350 milionów ludzi z różnych regionów świata. W obchodach uczestniczą osoby ze środowisk opiniotwórczych, lekarze, dzieci, dorośli i oczywiście ludzie chorzy na cukrzycę.

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości szerokich kręgów społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą. Światowy Dzień Cukrzycy przypomina, że liczba przypadków cukrzycy wzrasta i nadal będzie wzrastać, o ile nie zostaną podjęte natychmiastowe działania prewencyjne. (źródło)
A czym jest sama choroba ?
Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem, którego przyczyną jest zaburzenie wydzielania insuliny. Za mała ilość insuliny w organizmie powoduje zaburzenia w zakresie wykorzystania glukozy przez komórki organizmu, co powoduje zwiększenie stężenia glukozy we krwi (hiperglikemię) oraz wydalanie glukozy wraz z moczem (źródło)


By wiedzieć, że nasz poziom cukru jest w normie, z pomocą przychodzi nam glukometr. Przyznam się szczerze, że nigdy nie miałam do czynienia z tego typu urządzeniem sama. Zawsze podglądałam dziadka, babcie czy wujka. Była to dla mnie czarna magia. Tak to jest kiedy człowiek boi się spróbować pewnych rzeczy. Kiedy pojawił się u Nas w domu glukometr firmy Diagnostic Gold System nie było odwrotu. A wszystko okazało się dziecinnie łatwe... Łatwa, czytelna instrukcja obsługi objaśniła jak należy używać tego rodzaju urządzenie. Dla osób,które chciałby poznać wszystkie dostępne funkcje, przygotowana jest dłuższa instrukcja.
W zestawie znajdują się paski do pomiaru, jak również 10 szt 'igiełek' do kłucia. Duży, czytelny wyświetlacz to również zaleta. Glukometr ten pozwala nam zrobić pomiar przed posiłkiem, jak również po, oraz posiada alarmy informujące o hipoglikemii i hiperglikemii.


ZESTAW DO POMIARU POZIOMU GLUKOZY WE KRWI ZAWIERA:

 • Glukometr Diagnostic GOLD SYSTEM
 • Nakłuwacz z końcówką AST (1 szt.) 
 • Jednorazowe lancety (10 szt.) 
 • Pasek kontrolny 
 • Instrukcję użycia zestawu 
 • Skróconą instrukcję wykonania testu 
 • Karta rejestracyjna/karta gwarancyjna 
 • Instrukcję użycia pasków testowych 
 • Książkę wyników 
 • Baterię CR2032 
 • Etui

Mój Mąż stwierdził, że taki glukometr to wspaniały pomysł dla świąteczny prezent. Dlatego też My sprezentujemy bliskiej osobie. Nasze testy wypadły dobrze, oboje mamy cukier w normie, zarówno przed posiłkiem i po posiłku. Bałam się tego ukłucia, ale nie taki diabeł straszny ;) 


znajdziesz go tutaj
Miałaś do czynienia z takim urządzeniem? A może ktoś obok Ciebie ma cukrzyce?

Pozdrawiam! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się mój post, śmiało dodaj komentarz, chętnie poznam Twoją opinię. Zapraszam ponownie :) <3